
Stepper - korzyści zdrowotne oraz przeciwwskazania.
04-12-2015 | Admin
Zalety ćwiczeń na stepperze.
Trening za pomocą steppera przede wszystkim wzmacnia dolne partie ciała. Intensywny marsz wzmacnia i kształtuje mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Pozwala również na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Powoduje to znaczny wzrost stabilności i wytrzymałości nóg oraz poprawę postawy za sprawą wzmocnienia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Odpowiednia postawa podczas ćwiczeń zapewnia także trening wszystkich mięśni tułowia, ramion i barków oraz zwiększa giętkość górnego odcinka kręgosłupa.
Podczas intensywnego marszu wzmacniany zostaje również układ krwionośny oraz oddechowy. Przyspieszone oddechy powodują dotlenienie organizmu a szczególnie mózgu i serca – najważniejszych narządów w naszym organizmie. Ponadto, poprzez wzmożony wysiłek fizyczny, serce szybciej pompuje krew i rozprowadza ją po całym organizmie. Oznacza to, że narządy naszego organizmu są znacznie szybciej i sprawniej odżywione i dotlenione. Podczas treningu na stepperze odpręża się również nasz umysł, szczególnie po intensywnym wysiłku. Regularne powtarzanie ćwiczeń powoduje, że musimy skupić swoją uwagę na ćwiczeniu, które wykonujemy, a nie na problemach dnia codziennego.
Przeciwwskazania do korzystania ze steppera.
Nadmiernego wysiłku fizycznego na stepperze powinny wystrzegać się osoby, które mają problemy ze stawami skokowymi i kolanowymi. Podczas wykonywania ćwiczeń na tym urządzeniu, partie te są szczególnie narażone na obciążenia i kontuzje.Każda forma aktywności sportowej jest bardzo korzystna dla naszego organizmu. To, jaką formę sportu wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych zapotrzebowań. Steppery umożliwiają szybką i sprawną redukcję tkanki tłuszczowej głównie w obrębie ud i pośladków. Korzystnie wpływają również na kształtowanie mięśni brzucha. Mają także bardzo dobry wpływ na poszczególne części naszego organizmu. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest jego wielkość – stepper zmieści się, bowiem w każdym domu.